Radomsko Zdaje Angielski

I Liceum Ogólnokształcące im. F. Fabianiego w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego oraz Prywatna Placówka Języków Obcych ‘HORIZON’ – zapraszają na piątą edycję przedsięwzięcia edukacyjnego Radomsko Zdaje Angielski 2018.

W roku bieżącym organizatorzy starają się rozszerzyć zasięg akcji o najmłodszych użytkowników języka angielskiego i rozpropagować wśród nich oraz ich rodziców zalety zdawania międzynarodowych egzaminów Cambridge English Young Learners (YLE), nie zapominając o zwyczajowym już egzaminie Cambridge English First (FCE), przeznaczonym dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę 9 czerwca w I LO w Radomsku do egzaminu FCE przystąpią więc głownie licealiści, a w sobotę 16 czerwca do egzaminu YLE dzieci w wieku 8-13 lat. W sumie będzie to około 35 kandydatów z terenu powiatu radomszczańskiego. Wiosenne sesje pretestingowe w P.P.J.O. ‘HORIZON’ potwierdziły solidne przygotowanie wszystkich bez wyjątku uczestników. Trzymamy kciuki!

Podsumowanie akcji nastąpi w piątek 7 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Organizatorzy jak zawsze zadbali o występ ciekawego gościa specjalnego imprezy. Tym razem będzie to zespół MONOSIES młodego radomszczańskiego gitarzysty Łukasza Komali.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem jak co roku objął Starosta Radomszczański.